نمای کرتین وال

نمای کرتین وال چیست ؟

نماهای شیشه ای یکی از مدرن ترین نماهای روز دنیا که در طول چند دهه به سیستم های مختلف اجرا می شوند که امروزه کرتین وال یکی از بهترین نوع نما های شیشه ای به لحاظ مسایل سازه ای بوده که هیچ گونه بار مرده به ساختمان اضافه نمی کند و مشکلات آب بندی و هوابندی که در سیستم های قدیمی فریم لس و .. بوده را ندارد ، مورد استفاده آن بیشتر در ساختمان های بلند مرتبه است.

در واقع کرتین وال به معنای دیوار پرده ای می باشد که از ترکیب پروفیل های آلومینیوم به عنوان نقش سازه وشیشه به عنوان  متریال پوشش دهنده استفاده می شود.  و از لاستیک های از جنس  EPDM  برای درزبندی و هوابندی استفاده می شود .

پروفیل های آلومینیومی که شیشه روی آنها نصب می شود” لامل” نامیده می شود که لاملها به  صورت عمودی ( مولیون ) و به  صورت افقی ( ترنسم ) نصب می شوند که با توجه به طرح معماران و سازه ساختمان یا هر دو مساوی یا عموما به علت تحمل بار بیشتر توسط مولیون ها غالبا طول  عمودی ها از افقی ها بیشتر است  .

انواع پروفیل کاربردی در نمای کرتین وال

لوور

این سیستم به صورت نیمه در پوش دار می باشد که درپوش ها را هم روی خطوط نمایان پروفیل ها نصب می کنند که پروفیل ها با انواع شکل های صاف زاویه دار و بادامی به کار می روند.

فیس کپ

شاخه ای ازسیستم اجرایی نمای کرتین وال است که در آن از لامل های افقی و عمودی برای فرم بندی شیشه ها استفاده می شود در این سیستم در فضای بین شیشه ها از درپوش آلومینیومی استفاده می شود که به لامل های آلومینیومی پیچ می شوند .

فریم لس یا U Channel

در سیستم u channel از نگهدارنده های کوچک آلومینیومی در بین شیشه ها استفاده می شود که به لامل ها فیکس می شوند.. از آن از چسب سیلیکون برای پر کردن فضای بین شیشه ها را از چسب سیلیکون پر می کنند.سیستم نمای U CHANNEL شاخه ای از سیستم فریم لس می باشد.
که فرم لس خود در سه بخش مختلف اجرا می شود فریم لس ، نیمه فرم لس و فول فریم لس که این نوع محبوب ترین و گران قیمت ترین نما کرتین وال هست

Unitized (8)

مزایای نمای کرتین وال

وزن کم سازه و کاهش بار روی بنای ساختمان
افزایش نور ورودی
کاهش مصرف انرژی
قابل اجرا به صورت پیش ساخته و نیمه پیش ساخته
عایق بندی حرارتی ورطوبتی و صوتی
سرعت بالای نصب و اجرا

نکات اجرایی

نوع چسب استفاده در این سیستم بسیار حائز اهمیت است

سیستم یونیتایز

در این سیستم همه کارهای ساخت اعم از ساخت و نصب در کارگاه انجام می گیرد که پس از اعمال برش و سوراخکاری ، لاستیک کشی و نصب شیشه های مربوطه بر روی سازه نصب می شوند بعد به کارگاه برای نصب نهایی منتقل می شوند .

سیستم استیک

در این سیستم پروفیل های عمودی به نام Mution  و پروفیل های افقی به نام  Transom  در کارگاه یا در محل ساخت پروژه برش کاری ، لاستیک کشی و لقمه بندی می شود و پس از تکمیل مراحل ذکر شده بر روی براکت های انتظار نصب می شوند .

فارغ از سیستم های اجرایی و نوع برند مصرفی در اجرای نمای کرتین وال  ، این دانش و تجربه مجری آن است که می تواند بهترین نتیجه و سود را به نفع کارفرما به ارمغان آورد. پیشنهاد می کنیم با شرکت ایرانیان نما و توانمندیهای آن بیشتر آشنا شوید.

مراحل اجرا

پارتنر ها و برند های برترکرتین وال

لوگوی asas

صنعت آلومینیوم  و تجارت شرکت ASAŞ  واقع در  استانبول، ترکیه یکی از به نام ترین تولیید کنندگان در این زمینه می باشند .

کارخانه تولیدات  پروفیل آلومینیوم  SAN. VE TİC.A.

شرکت بازرگانی تولید کننده آلومینیوم REYNAERS با تجربه ای بالغ بر 50 سال از اولین تولید کنندگان در این زمینه می باشد

Kurtoğlu تولید کننده سیستم های درب و پنجره آلومینیومی و ، سیستم های کشویی، سیستم های نمایشی

[contact-form-7 404 "Not Found"]

ارتباط با ما

اگر به فکر داشتن یک نمای خوب برای ساختمانتان هستید همین امروز با ما تماس بگیرید.

متخصصان ما شما را راهنمایی خواهند کرد .

شماره تماس : 04133373701