نمای اسپایدر

نمای اسپایدرچیست؟

نمای اسپایدر ، نوعی از نمای مدرن شیشه ای است که در آن شیشه بدون فریم و بوسیله قطعات اسپایدر با اتصالات نقطه‌ای به سازه مربوطه متصل می‌ شود. در سیستم نمای اسپایدر ، بدلیل عدم وجود فریم در دور شیشه ها ، وسعت دید ناظر چه از بیرون و چه از داخل ساختمان افزایش می یابد. قطعات مورد استفاده در نمای اسپایدر از جنس استیل بوده و نسبت به ابعادشان بار بیشتری را تحمل می کنند. استفاده از نوع ساختار شیشه بستگی به شرایط اقلیمی محیط مربوطه و کاربری نما و سلیقه کارفرما داشته و هیچ محدودیتی در نوع شیشه انتخابی وجود ندارد. ولی بهتر است از شیشه های لمینت یا سکوریت استفاده شود. نمای اسپایدر بهترین انتخاب برای مغازه ها ، وروردی هتل ها و مجتمع های تجاری با دهانه های عریض و ارتفاع زیاد می باشد.

نمای اسپایدر

مزایای نمای اسپایدر

وزن کم سازه
پایین آوردن هزینه ها با اجرای یک نمای دو طرفه
شستشو و نگهداري آسان
عمر مفید و طولانی
قابلیت شکل پذیری و انعطاف پذیری
قابلیت تلفیق با نماهای دیگر

راه کارها و روش های اجرای نمای اسپایدر شرکت راکاس

شرکت راکاس با سابقه بیش از یک دهه در زمینه اجرای نماهای شیشه ای و گرداوری تیم متخصص و ماشین آلات پیشرفته روز ، راهکارهای اختصاصی و متنوعی را در قالب استانداردهای جهانی برای معماران و کلیه صنعت گران ساختمان ارائه می دهد. وجه تمایز و برتری خدمات اجرای نمای شیشه ای اسپایدر شرکت rakas را می توان در شیوه و مراحل پیاده سازی نما برای هر یک از پروژه های آن جست. که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت. نمای اسپایدر شرکت راکاس دارای چند نوع سیستم اجرایی است که با توجه به بارگذاری ، کاربری ساختمان و میزان بودجه در چهار نوع قابل پیاده سازی و اجرا است.

نمای اسپایدر سیستم Truss

نمای اسپایدر

در این سیستم اجرای نمای spider ، ستون های فلزی که از جنس فولادی یا استیل می باشند ، می توانند  نقش عمده ای در انتقال بار مرده و بارهای دینامیک داشته باشند. در این سیستم چنگک های اسپایدر توسط پیچ یا جوش به این ستون ها متصل می شوند .

نمای اسپایدر سیستم سازه کابلی

نمای اسپایدر

سیتم کابلی که به صورت متقاطع مقرر شده و بار را به تکیه گاه ها منتقل می کند.  در اجرای این سیستم از دستگاه Cable ergometer استفاده می شود. این سیستم به دلیل داشتن محاسبات پیچیده ، در پروژه ایران زیاد مورد استقبال قرار دگرفته است. این سیستم با نام Metal Cable Construction شناخته شده است.

نمای اسپایدر سیستم سازه فضایی Space Frame

نمای اسپایدر سیستم سازه فضایی Space Frame

این سیستم ترکیبی از نمای اسپایدر و سازه فضایی می باشد که بیشتر در سطوح قوسی و گنبدی و کروی برای پوشش سقف های شیشه ای بکار برده می شود. اسپایدر ها توسط فریم های اسپیس روی سازه های هندسی مقرر می شوند.

نمای اسپایدر سیستم سازه شیشه ای Fin Glass

نمای اسپایدر سیستم سازه شیشه ای Fin Glass
نمای اسپایدر سیستم سازه شیشه ای Fin Glass

در این سیستم انتقال نیرو توسط یک تیغه ی شیشه ای متشکل از دو یا چند لایه شیشه سکوریت لمینیت است که چنگک های اسپایدر در این سیستم به صورت پلیتی در دو طرف سازه شیشه ای لمینیت مستقر شده و با پیچ به سازه شیشه ای متصل می گردد. این سیستم بیشتر در کاریری های تجاری تا ارتفاع 7 متر استفاده می شود.

فارغ از سیستم های اجرایی و نوع برند مصرفی در اجرای نمای کامپوزیت ، این دانش و تجربه مجری آن است که می تواند بهترین نتیجه و سود را به نفع کارفرما به ارمغان آورد. پیشنهاد می کنیم با شرکت ایرانیان نما و توانمندیهای آن بیشتر آشنا شوید.

مراحل اجرای نمای Spider گروه راکاس

پارتنرها و برندهای برتر سیستم اسپایدر

برندهای اصیل و متنوعی از تولید کنندگان سیستم اسپایدر را گرد هم آورده ایم تا بر اساس نیاز و توان پروژه ها پیشنهاد دهیم. شرکت راکاس با سابقه دیرینه فعالیت خود با تولیدکنندگان پیشرو صنعت اسپایدر در سرتاسر دنیا ، توان تامین کالای اصل و با کیفیت را در سریعترین زمان و مناسب ترین قیمت تضمین می نماید.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

ارتباط با ما

اگر به فکر داشتن یک نمای خوب برای ساختمانتان هستید همین امروز با ما تماس بگیرید.

متخصصان ما شما را راهنمایی خواهند کرد .

شماره تماس : 04133373701